Royal Opera House: Sezóna 2023/24

SEZÓNA ROYAL OPERA HOUSE 2023/24 V KINECH 

Nová sezóna londýnského Royal Opera House nabídne v českých i slovenských kinech výběr celkem osmi inscenaci Královské opery a Královského baletu. Divákům tak umožní na vlastní oči prožít to nejlepší z nabídky prestižního operního domu v podání světových umělců.

Na začátku sezóny spojí síly režisér Barrie Kosky a dirigent Antonio Pappano v nové originální inscenaci opery ZLATO RÝNA, první kapitoly Wagnerova Prstenu Nibelungova.

Konec roku pak nabídne dvojicí oblíbených baletů. Zábavu, romantiku, úchvatné choreografie i španělská vedra přinese DON QUIJOTE na motivy Cervantesova klasického románu. Ve vánočním období pak nebude chybět pohádkový LOUSKÁČEK v oblíbené tradiční inscenaci Petera Wrighta.

V roce 2024 naváže balet MANON choreografa Kennetha MacMillana u příležitosti jeho 50. výročí. Následovat bude jedna z nejoblíbenějších inscenací Královské opery – Pucciniho MADAM BUTTERFLY od režisérského dua Moshe Leiser a Patrice Caurier.

Květen přinese jednu z největších událostí sezóny – milovaný klasický balet LABUTÍ JEZERO v produkci Liama Scarletta z roku 2018. Talentovaná mladá mezzosopranistka Aigul Akhmetshina poté zazáří v titulní roli nového nastudování Bizetovy CARMEN.

Na závěr sezóny vystoupí hvězdný tenorista Jonas Kaufmann v opeře ANDREA CHÉNIER režiséra Davida McVicara. Jedná se zároveň o poslední představení Antonia Pappana dirigujícího v roli hudebního ředitele Královské opery, po více než 20 letech totiž v této pozici skončí.

 

Pravidla nákupu vstupenek:

Jednotné vstupné je 350 Kč za vstupenku. Při jednorázovém nákupu celé sezóny opery nebo celé sezóny baletu (4 tituly) je možné uplatnit abonentskou slevu ve výši 50 Kč na každou vstupenku.

Při prokázání věku nad 60 let je možné uplatnit seniorskou slevu, která činí 100 Kč na vstupenku. 

Při odběru vstupenek se slevou je nutné upozornit personál předem. Slevy je možné uplatnit pouze na pokladně kina Metropol a není je možné kombinovat.

Při nákupu vstupenek je možno platit i platební kartou.

Rezervace platí do 30 minut před začátkem představení.

Zakoupené vstupenky není možno vrátit. V případě, že není možné vstupenku využít, je možné ji vyměnit za jinou operu v kině Metropol, a to nejpozději 7 dnů před projekcí.