Cena diváků LUX │ Lux Audience Award

 Do užšího výběru Ceny diváků LUX 2023 se dostalo pět filmů. Zhlédnuté filmy nezapomeňte ohodnotit: pěti hvězdičkami pro „vynikající film“ až po jednu hvězdičku, pokud vám film připadal „špatný“.

Hodnotit je možné do 12. června 2023.

Cena by měla také podpořit zájem občanů o politiku, mimo jiné tím, že dává evropským divákům příležitost hlasovat pro film, který si oblíbili, a aktivně tak soutěž ovlivnit.

Vítězný film bude vyhlášen na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku dne 14. června 2023. Deset šťastlivců vybraných z řad diváků, kteří filmy ohodnotili, bude pozváno na slavnostní předávání cen. I další účastníci hodnocení však mají šanci vyhrát hodnotné ceny.

 

Cena diváků LUX

 „LUX – evropská filmová cena diváků (zkráceně: Cena diváků LUX)“ udílená Evropským parlamentem a European Film Academy je výrazem závazku Evropského parlamentu k podpoře kultury. Iniciativa propaguje kulturní rozmanitost a přináší hmatatelnou podporu evropské kinematografii a umění.

Cena diváků LUX obrací pozornost k filmům, které se věnují palčivým otázkám naší současnosti, a nadále tak staví pomyslné mosty mezi lidmi z celé Evropy.

Porotu Ceny diváků LUX tvoří filmoví odborníci z celé Evropy. K nominaci na Cenu diváků LUX vybírá porota snímky z široké nabídky filmů přihlášených do soutěže European Film Awards. Každý člen poroty může do soutěže navrhnout dva filmy, které by měly být zváženy k nominaci.

Cena diváků LUX by se měla stát známkou kvality evropské filmové produkce.

Partneři

EFA

 

Creative Europe

 

Europa Cinemas

 

 

Více informaci na https://luxaward.eu/cs/cena-divaku-lux/