Cena diváků LUX │ Lux Audience Award

Do užšího výběru Ceny diváků LUX 2024 se dostalo pět filmů. Zhlédnuté filmy nezapomeňte ohodnotit: pěti hvězdičkami pro „vynikající film“ až po jednu hvězdičku, pokud vám film připadal „špatný“.

Hlasujte do března 2024 a nenechte si ujít příležitost vyhrát řadu zajímavých cen. Mezi ně patří výlet do Evropského parlamentu, kde se budete moci zúčastnit slavnostního předání Ceny LUX a setkání s režiséry a filmovými štáby, které stojí za nominovanými snímky.

Hodnotit je možné do března 2024.

Cena by měla také podpořit zájem občanů o politiku, mimo jiné tím, že dává evropským divákům příležitost hlasovat pro film, který si oblíbili, a aktivně tak soutěž ovlivnit.

 

Cena diváků LUX

 „LUX – evropská filmová cena diváků (zkráceně: Cena diváků LUX)“ udílená Evropským parlamentem a European Film Academy je výrazem závazku Evropského parlamentu k podpoře kultury. Iniciativa propaguje kulturní rozmanitost a přináší hmatatelnou podporu evropské kinematografii a umění.

Cena diváků LUX obrací pozornost k filmům, které se věnují palčivým otázkám naší současnosti, a nadále tak staví pomyslné mosty mezi lidmi z celé Evropy.

Porotu Ceny diváků LUX tvoří filmoví odborníci z celé Evropy. K nominaci na Cenu diváků LUX vybírá porota snímky z široké nabídky filmů přihlášených do soutěže European Film Awards. Každý člen poroty může do soutěže navrhnout dva filmy, které by měly být zváženy k nominaci.

Cena diváků LUX by se měla stát známkou kvality evropské filmové produkce.

Instagram:https://www.instagram.com/luxaudienceaward/

Facebook:https://www.facebook.com/luxaward/

Twitter:https://twitter.com/luxaward

 

Partneři

european film academy logo

creative europe logo

 

Europa Cinemas

 

 

Více informaci na https://lux-award.europarl.europa.eu/cs