Registrace
Facebook YouTube Twitter

Lída Baarová

2DČV12
Režie:Filip Renč
Hrají:Táňa Pauhofová, Martin Huba, Jiří Mádl, Miroslav Táborský
Premiéra:21. leden 2016
Délka:110 minut
Žánr:Romantický, Drama, Životopisný

Osudy filmové hvězdy Lídy Baarové v režii Filipa Renče.

Hrají: Alois Švehlík, Anna Fialová,, David Novotný, Gedeon Burkhard, Helena Dvořáková, Jan Révai,, Jana Plodková, Jiří Mádl, Jiří Ployhar ml., Karl Markovics, Lenka Vlasáková, Marie Kružíková, Martin Huba, Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, Pavel Kříž, Petra Ben Messaoud, Petra Navrátilová, Simona Stašová, Štěpán Vlček, Táňa Pauhofová, Zdenka Procházková  •  Režie: Filip Renč  •  Scénář: Ivan Hubač  •  Maskér: Jana Radilová  •  Střih: Luděk Hudec  •  Hudba: Ondřej Soukup  •  Kamera: Petr Hojda

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem.

Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských“ sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše.

Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů.

Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká…

Trailery

Fotogalerie

METRPOL Z ULICE

Kalendář akcí

květen dub čer
2526272829301234567891011121314151617181920212223242526272829303112345

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.